18.07.2016
ОДПІ інформує (18.07.2016)
Підприємці на загальній системі оподаткування  авансові платежі розраховують самостійно
Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку на загальній системі оподаткування самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу.
Такі авансові платежі сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня).
Зверніть увагу, п.п.177.5.2 визначено, що «ФОП, які зареєстрованіпротягом року в установленому законом порядку або перейшли зі спрощеної системи оподаткування  подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому  розпочата така діяльність», тобто вперше зареєстровані ФОП зобов’язані подати декларацію, якщо реєстрація відбулась навіть в останні дні кварталу.
За 4-й календарний квартал авансовий платіж не розраховується та не сплачується.
Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.
Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється підприємцем самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати.
Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку.
Зазначена норма визначена п.п. 177.5.1 та п.п. 177.5.3 ст. 177 Податкового кодексу України.
Іллінецьке відділення Немирівської ОДПІ
 
 
Плата за “зайву” нерухомість
Шановні громадяни –жителі Іллінеччини!
Іллінецьке відділення Немирівської об»єднаної податкової інспекції звертається до Вас з проханням   звернутись до  Центр обслуговування платників, що знаходиться  по вул.Пестеля, 3, перший поверх, за  уточненням  нарахування та сплати  податку на нерухоме майно.
У 2016 році за результатами прийнятого рішення органами місцевого самоврядування у 2015 році оподатковується  як житлова нерухомість (квартира, будинок) так і нежитлова нерухомість, в тому числі й господарські будівлі (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, погреби, тощо).
Наприклад, якщо у власності знаходяться будинок та гараж із сараєм, податок сплачується з усіх об’єктів: з будинку – за ставкою, встановленою місцевою радою для житлової нерухомості; з гаражу та сараю - за ставкою для нежитлової нерухомості.
Зверніть увагу, шановні громадяни: пільги для невеликих за площею квартир і будинків – власники квартир до 60 кв. м і будинків до 120 кв. м (або будинки і квартири загальною площею в 180 кв.м.) - податок не платитимуть.
Податок платитиметься тільки з площі понад встановлений ліміт. Наприклад, якщо людина є власником квартири загальною площею 75 кв. м, то вона буде сплачувати податок лише за 15 кв. м. Проте, у разі коли квартира поділена між двома власниками, то пільга в розмірі 60 кв. м застосовується для кожного з них, отже платити  (в даному випадку) податок не потрібно.
Громадяни-фізичні особи у 2016 році сплачуватимуть податок за 2015 рік протягом липня-серпня на підставі податкових повідомлень-рішень, тобто оплата  проводиться раз на  рік  до 28 серпня 2016 року.
За довідками можна звернутись по тел.. 2-11-75.
Податок на нерухомість – місцевий податок і, відповідно, уся зібрана сума надходить у розпорядження органу місцевого самоврядування.
Іллінецьке відділення Немирівської ОДПІ
 
 
Податкові зобов’язання за поданими деклараціями про доходи за 2015 рік необхідно сплатити до 1 серпня
Податківці Іллінецького  відділення Немирівської ОДПІ наголошують, що до 1 серпня є ще можливість задекларувати доходи з мінімальними санкціями
Згідно з нормами Податкового кодексу, кожна фізична особа, яка задекларувала доходи, отримані протягом минулого року, зобов’язана самостійно до 1 серпня сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.
Отже, податкові зобов’язання зі спати ПДФО та військового збору необхідно сплатити не пізніше 31 липня 2016 року.
При цьому податківці зауважують: якщо платник податків з будь-яких причин не встиг цьогоріч задекларувати доходи, отримані впродовж 2015 року до кінцевого терміну подання – 4 травня 2016 року, він може це зробити до 01.08.2016 року з мінімальними фінансовими санкціями, зокрема:
- відповідно до п. 120.1 ПКУ, - штраф у розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання;
- згідно зі ст. 164-1 КУпАП - неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 н.м.д.г. (від 51 грн до 136 грн).
У разі неподання декларації та несплати до 01.08.2016 року податкового зобов’язання, окрім зазначеної вище відповідальності будуть проведені перевірки, донараховані податки та застосовані штрафні санкції в розмірі 25%.
Іллінецьке відділення Немирівської ОДПІ
 
 
Про оновлений щомісячний звіт з ЄСВ
З метою створення комфортних умов для подання платниками єдиного внеску звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) за формами згідно з Порядком  формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Порядок), який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 23.04.2015 № 460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06.05.2016 № 682/28812) ДФС  повідомляє.
Починаючи з 01 липня 2016 року Звіти за звітний період «червень 2016 року» та Звіти за звітні періоди 2016 року подаються платниками єдиного внеску до контролюючих органів за новою формою затвердженою відповідно до Порядку та відповідно до затвердженого формату (стандарту).
Нові електронні формати Звіту розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення /Реєстр електронних форм податкових документів.
Звертаємо увагу, що для подання Звіту в електронному вигляді за новими формами та згідно із затвердженим форматом (стандартом) платникам єдиного внеску у разі відсутності діючого Договору про визнання електронних документів (J/F1391004) з відповідним територіальним органом ДФС необхідно укласти такий Договір.
Також інформуємо, що підготувати, заповнити та надіслати Звіт в електронному вигляді за новими формами можна буде скориставшись електронним сервісом «Електронний кабінет платника» (cabinet.sfs.gov.ua).
Разом з тим, повідомляємо, що Звіт за попередній звітний період (періоди) до 2016 року, який не подавався, подається до контролюючого органу за формою, що діяла з 01 травня 2015 року та відповідно у форматах, визначених для таких форм (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/aktualni-novovvedennya/198072.html). Такий Звіт подається лише один раз за один звітний період  (абз.2 п.3 розділу V Порядку).
У разі виникнення питань, пов’язаних із надсиланням звітності платники мають можливість звернутися за багатоканальним телефоном: 0-800-501-007.  Інформація  надається  щоденно у робочі дні з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хвилин., або звернутись у ЦОП Іллінецького  відділення Немирівської ОДПІ або за тел.. 2-23-78.
Іллінецьке відділення Немирівської ОДПІ
Схожі публікації