02.05.2019
Вбережіть ліси від вогню!

Шановні вінничани!

Останнім часом різко підвищилася пожежна небезпека в лісах! Продовжується масове випалювання рослинності навколо автодоріг, залізниць, населених пунктів. Внаслідок людської безпечності, а то і злочинних дій виникає пряма загроза лісам Вінниччини! Державна лісова охорона щоденно вживає заходів по недопущенню загорання в лісах. Для попередження лісових пожеж запроваджено посилене патрулювання лісових масивів працівниками державної лісової охорони, правоохоронних органів, представниками громадськості, членами добровільних пожежних дружин.

Перекрито всі непланові заїзди в лісові масиви. Працюють лінії «гарячого» телефонного зв’язку в обласному управлінні лісового та мисливського господарства (61-17-42), держлісгоспах, лісництвах.  Лісівники області звертаються до вас, шановні вінничани!  Не паліть сухої рослинності!

Не розводьте вогнищ у лісі!

Будьте обережні при поводженні з вогнем!

Вбережіть ліси від вогню!

«Правилами пожежної безпеки в лісах України»

протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

• розведення багать у лісі;

• заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів;

• відвідування населенням хвойних насаджень при високій температурі  навколишнього середовища;

• палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;

• залишати у лісі обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом ганчіря;

• заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;

• експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою;

• палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами;

• використовувати на полюванні пижі, виготовлені із горючих матеріалів;

• розміщувати  ближче ніж за 100 м від стіни хвойного лісу, 50 м – мішаного, 20 м – листяного лісу склади паливно-мастильних матеріалів, автозаправні станції, смітники, житлові і виробничі приміщення;

• випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (в т. ч. проводити сільськогосподарські пали);

• залишати під час будівництва доріг, газопроводів, нафтопроводів, мереж електропередачі, зв’язку деревні залишки та горючі відходи;

• звалювати та спалювати в лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи;

• здійснювати у лісі без узгодження з постійними лісокористувачами роботи з використанням вибухових і інших горючих речовин.

Стаття 77 Адміністративного кодексу України передбачає за порушення правил пожежної безпеки штраф від 850 до 2550 гривень.

Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства