21.03.2019
Майбутнє лісів Вінниччини – у наших з вами руках

Шановні вінничани!

21 березня, у Міжнародний день лісів, стартує Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу - у твоїх руках». Голова обласної державної адміністрації В.В. Коровій підписав відповідне розпорядження про проведення акції на Вінниччині. Адже створенняновихлісів - справадержавноїваги!

Запрошуємо жителів Вінниччини приєднатися доВсеукраїнськоїакції "Майбутнє лісу – у твоїх руках", посадити своє дерево. Акція проходитиме під гаслом «Вчись любити ліс!». Головним заходом акції є загальнообласний день посадки лісу – 23 березня 2019 року.

Дорогі вінничани!

У вас усіх є чудова можливість оцінити своє відношення до лісу, природи, долучитися до вирішення проблеми збереження зелених легенів держави. Бо чисте довкілля – це наше здоров’я, життя, щастя!

В питаннях заліснення Вінниччини обласне управління лісового та мисливського господарства має повне розуміння й підтримку жителів області, облдержадміністрації, обласної ради, органів місцевого самоврядування, депутатів рад усіх рівнів. Тому лісівники області впевнені, що і весною 2019 року, як і в попередні роки, вінничани активно підтримають всі зусилля лісівників, направлені на заліснення Вінниччини!

Працівники лісового господарства Вінниччини свою почесну місію виконують сповна! З 1944 року на Вінниччині створено 175 тис. га лісів: відтворено 112 тис. га і створено 63 тис. га нових лісів! У 1991 році лісистість Вінницької області складала близько 11%, зараз – 13,8%. Лише за роки Незалежності України на Вінниччині створено 37 тис. га лісів: відтворено 26 тис. га, створено нових лісів 11 тис. га! Для досягнення мінімальної оптимальної лісистості 15% в області необхідно ще створити близько 30 тис. га лісів. А бажано було б довести лісистість Вінниччини і до 20%. Створені ліси – результат плідної співпраці лісівників і жителів області. Тож щиро дякуємо всім вінничанам за розуміння і підтримку!

Сьогодні життя особливо гостро поставило на порядок денний питання формування біологічно стійких високопродуктивних насаджень. Адже клімат стає різко континентальним. Літо - жарке і посушливе. Понижуються ґрунтові води. Змінюється гідрорежим ґрунт. Тому масово всихає ялина європейська, навіть граб, ясен, клен. Ослаблені дерева «добиваються» стовбуровими шкідниками.

Єдиний вихід - заліснення області листяними породами чи створення мішаних, стійких до негативних факторів, насаджень. Тому держлісгоспи при створенні лісових культур до їхнього складу вводять більш посухостійкі породи: горіх чорний, береку лікарську, гікорі, модрину європейську.

Працівники держпідприємств лісового господарства Вінниччини мають багатий досвід створення високопродуктивних лісів. Для їх створення держпідприємствами обласного управління вирощується щорічно 12 – 15 млн. шт. сіянців та саджанців більш як 60 видів деревних порід та чагарників, більше 500 тис. шт. декоративних деревних та чагарникових порід з подальшою реалізацією на об’єкти озеленення області.

Це дає змогу озеленити населені пункти, території навчальних та виховних закладів, лікарень. Лісівники нададуть будь-яку допомогу всім бажаючим у придбанні посадкового матеріалу декоративних та інших лісоутворюючих порід.

Дорогі вінничани! Давайте разом зробимо все залежне від нас, щоб акція, як завжди, пройшла в нашій області активно і принесла бажаний результат. Запрошуємо вас до створення нових лісів, алей, парків, озеленення шкіл, лікарень, дитячих садків, своїх осель, населених пунктів, наведення порядку на території проживання.

 

Анатолій БОНДАР, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства, заслужений лісівник України

Схожі публікації