13.02.2019
Лісівники Вінниччини у 2018 році спрямували 356 млн. грн. власних коштів на ведення лісового господарства і 298 млн. грн. перерахували до державної казни

На цьому факті наголосив начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства А.О. Бондар на колегії ВОУЛМГ, де було розглянуто підсумки господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств управління за 2018 рік.

Ці кошти лісівники області, розуміючи скрутне фінансове становище держави, лісового господарства України, заробили і вклали у створення державних лісів. На ведення лісового господарства направлено 356 млн. грн. (2017 рік - 298 млн. грн.).У 2018 році держлісгоспи області відтворили і створили 1143 га.

Фінансування на 1 га загальної площі земель, що перебувають у постійному користуванні, становить 1626 грн. (2017 р. – 1369 грн.).

70% лісів Вінниччини – рукотворні діброви. Лісівники Вінниччини з метою підвищення продуктивності лісових насаджень впроваджують сучасні науково обґрунтовані та відпрацьовані на практиці технології створення лісових культур. Приміром, ширину міжрядь залишають 3-4 м, а не 6-8 м, створюють лісові культури з головною породою дубом звичайним, а також ввводять перспективні аборигенні та інтродуковані лісові культури з більш посухостійкими властивостями, якісною деревиною (горіх чорний, гікорі гіркий, білий, берека лікарська, груша звичайна, черешня, модрина європейська, дугласія, ялиця біла). Витрати на створення та вирощування 1 га лісових культур в ДЛФ з головною породою дубом звичайним по Вінницькому ОУЛМГ становлять від 3,9 тис. грн до 10, 3 тис. грн., у залежності від схеми розміщення культур.

А.О. Бондар наголосив, що стратегічна мета лісівників Вінниччини - сформувати високопродуктивні, біологічно стійкі, насадження дуба звичайного з запасом деревини у віці стиглості від 500 до 600 кбм з 1 га.

Для створення нових лісів держпідприємствами лісового господарства області у 2018 році вирощено 10,6 млн. шт. сіянців та саджанців, заготовлено 156 тонн лісового насіння.

За 2018 рік обсяг виробленої продукції склав 759 млн. грн. (2017 рік – 650 млн. грн.), а у розрахунку на 1 працюючого це - 461 тис. грн. В системі обласного управління лісового та мисливського господарства працює 1647штатних працівників.

Серед джерел надходження коштів по підприємствах Вінницького ОУЛМГ за 2018 р. левова частка належить доходам від реалізації лісопродукції (87%), від переробки деревини отримано 10%, від реалізації іншої продукції – 2,3%, доходи від мисливського господарства у загальній сумі становлять 0,6%.

До Зведеного бюджету держпідприємствами лісового господарства Вінниччини перераховано 235 млн. грн. (Держбюджет – 173 млн. грн., місцеві бюджети – 62 млн. грн.), до цільових фондів – 63 млн. грн.Всього лісівники Вінниччини віддали державній казні 298 млн. грн.

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ